Домашнє насильство: як запобігти і куди звертатися

Дата: 08.02.2019 10:23

Фото без опису  Проблема домашнього насильства неймовірно важлива навіть у світових масштабах. Про те, як захистити себе від насильства в сім'ї та куди звертатися, якщо ви стали жертвою домашнього насильства.

Кримінальна відповідальність за домашнє насильство

Згідно з законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" в Кримінальному кодексі є стаття, яка передбачає покарання за даний вид насильства. Згідно ККУ "домашнє насильство" – умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство щодо нинішнього чи колишнього чоловіка або дружину чи іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого.

За порушення закону загрожує покарання у вигляді 150-240 годин громадських робіт, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років.

Види насильства

Проблема насильства в сім'ї останнім часом стала більш гострою тому, що жертви перестали боятися розповідати про те, що їм довелося пережити.

Існує чотири форми насильства над жінкою: фізичне, психологічне, сексуальне і економічне/фінансове насильство.

Як можна захистити себе і свої права?

Від домашнього насильства не застрахований ніхто, тому важливо знати, як себе захистити. Отже:

• Потрібно обов'язково фіксувати домашнє насильство на фото або відео.
  • Якщо ви отримали травми у вигляді синців або поранень, викличте швидку, яка повинна це зафіксувати.
  • Фикисируйте побої на фото або відео.
  • Погрози і тиск записуйте на диктофон.

До відома жителів громади!

На території Студенянської об’єднаної територіальної громади створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, що постраждали від домашнього насильства за ознакою статі.

Особа, що постраждала від домашнього насильства в родині, може звернутися за адресою: с. Студена вул. Соборна, 42, тел:2-45-23, моб: 0960469205, e-mail: studena_sr@ukr.net