Процес деінституціалізації в області триває
На даний час понад 2500 дітей у Вінницькій області зростають у державних закладах різних типів: дитячих будинках, школах-інтернатах тощо. Лише менше 7% цих дітей є дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування. Переважна ж більшість дітей в інтернатних закладах мають одного чи обох батьків, інших родичів. Реформування системи інституційного догляду та виховання дітей – планомірний і поступовий процес, що триватиме щонайменше до 2026 року.
В області завершується реалізація I етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017–2026 роки.
За результатами спільних зусиль соціальних працівників, працівників освіти, медичних установ зменшилась кількість дітей в інтернатних закладах всіх форм підпорядкування на 196 осіб (7% від загальної кількості дітей в закладах), з них 33 дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування.
В області зменшилась кількість інтернатних закладів:
- 3 заклада було ліквідовано, а саме: Крищинецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Тульчинського району Вінницької обласної Ради, Дитячий будинок «Родинний дім» Вінницького району, Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів м.Жмеринки;
- Навчально-виховний комплекс: Гайсинська середня загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів-гімназія реформовано у денний заклад.
До відома:
На сьогодні у Вінницькій області 30 інтернатних закладів, з них:
- 24 закладів системи освіти і науки;
- 2 заклада системи охорони здоров’я – будинки дитини;
- 2 дитячих будинка-інтерната;
- 2 центра соціально-психологічної реабілітації дітей.
Благодійна організація «Надія і житло для дітей» створила сайт щодо процесу деінституціалізації в Україні «Відкриваємо двері дітям» за електронною адресою http://openingdoors.org.ua/ua/