V Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка»

Дата: 08.05.2019 12:59

3 травня в м. Вінниці відбулося урочисте відкриття V Всеукраїнського фестивалю народного мистецтва «Великодня писанка», в програму якого ввійшла презентація Всеукраїнської виставки «Великодня писанка-2019», театралізоване дійство «Великдень душі в піснях та обрядах» і виставка-ярмарок «Великодні подарунки».

У святі взяли участь писанкарі з 17-ти областей України. Об’єднані територіальні громади та райони області представляли дівчата в національних костюмах з пасхальними кошиками (паска, крашанки та інші великодні дари), які вітали учасників заходу.

Студенянську територіальну громаду представляла Маркевич Мар’яна, яка пасхальним кошиком з великодніми дарами привітала писанкарку з Коломиї.

Гості свята мали змогу побачити відродження писанкарства, розвитку традиційного народного мистецтва. Це свідчить про те, що всі надбання наших предків збережено, примножено і, найголовніше, вони передаються із покоління в покоління. Наша культура неповторна і прекрасна, тому честь і хвала всім, хто її береже та вкладає душу задля її розвитку