Студенянська громада
Вінницька область, Тульчинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

4 райони замість 27: експерти презентували новий варіант районного поділу Вінницької області

Дата: 06.11.2019 16:07
Кількість переглядів: 364

Фото без опису  5 листопада 2019 року у Вінниці експерти обговорили варіанти удосконаленого адміністративно - територіального устрою районного рівня Вінницької області.

  Як зауважив д.е.н., завідувач кафедри державного управління Українського католицького університету Віктор Борщевський: «Власні економічні інтереси та політичні амбіції місцевих еліт не повинні перешкоджати формуванню в Україні якісно нового субрегіонального поділу, грунтованого на принципах ефективності державного управління територіями, субсидіарності і стимулювання розвитку об’єднаних територіальних громад.»

  Укрупнення районів – потреба, яка виникла через динамічний процес формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Існуючі місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування втрачають підстави для здійснення визначених законом повноважень - ці повноваження здійснюються відповідними об’єднаними територіальними громадами.

  Зараз повноваження та функції в межах одного і того ж району дублюються різними інституціями влади. Неефективно витрачати кошти державного (РДА) та відповідних місцевих (районних) бюджетів на утримання управлінського апарату.

  Крім того, несистемне та несинхронізоване формування мережі територіальних органів центральних органів виконавчої влади призводить до того, що житель одного й того ж населеного пункту району для отримання відповідних послуг у кожному міжрайонному територіальному підрозділі ЦОВВ змушений їхати у різні місця області.

  Як наголосив директор Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко «Незворотність реформи місцевого самоврядування зумовлена тим, що децентралізація – це політичний запит, а економічна необхідність, що пов’язана із глобальними процесами. В тому числі важливим є і формування повітів та чіткого визначення повноважень та відповідальності, що будуть сконцентрованими на субрегіональному рівні. Україна зможе вижити лише через децентралізацію».

  Проект нового районного поділу Вінницької області, який запропонували експерти, враховує такі критерії, як чисельність населення, загальну площу території, адміністративний центр та критерії його визначення, кадрову, інфраструктурну та фінансову спроможність органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади здійснювати визначені законом повноваження у повному обсязі.

  Загалом новий районний поділ має на меті упорядкувати систему органів влади – як виконавчої, так і місцевого самоврядування – на відповідній території для ефективного забезпечення ними відповідного просторового соціально-економічного розвитку. Це сприятиме якісному, доступному наданню жителям публічних послуг, визначених законодавством.

  Після обговорення пропозицій нового районного поділу, підготовлених в рамках проекту, який реалізовує Центр політико-правових реформ за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки Посольства Великої Британії в Україні, узагальнений варіант удосконалення субрегіонального рівня в Україні буде скерований до Міністерства розвитку громад та територій України.

  Експертна думка буде враховуватися під час підготовки проекту Закону України щодо адміністративно-територіального устрою України, розроблення та прийняття якого заплановані на IV квартал 2019 - І квартал 2020 року.

 

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь