Відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору

Дата: 26.11.2019 16:28

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили два голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійсненний тоталітарним комуністичним режимом СРСР, який забрав життя понад 7000000 людей. Це страшна частина родинної історії майже кожного сучасного українця. Щохвилини від штучного голоду помирало 26 людей, зникали не лише сім’ї, а й цілі села.

Напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору в закладах освіти громади відбулися заходи: радіолінійка «Хай світло від свічки у небо летить», виховна година «Голодомор 1932-1933 років», тематична виставка «Україна пам’ятає, світ визнає». В Студенянській Публічній бібліотеці представлено виставку «Чорні крила Голодомору над Україною». Жителі громади долучилися о 16:00 год. до акції «Запали свічку пам’яті» та приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання.