«Чорнобиль – біль України» - виставка літератури в Студенянській публічній бібліотеці
«Чорнобиль – біль України» - виставка літератури в Студенянській публічній бібліотеці до Дня Чорнобильської катастрофи.
34 роки тому світ сколихнула страшна новина - 26 квітня сталася трагедія, яка увійшла в історію людства під назвою Чорнобильська катастрофа, одна з найбільших техногенних аварій ХХ століття. Відтоді Чорнобиль став зоною душевного болю і постійної тривоги мільйонів українців.
Вибух на Чорнобильській АЕС призвів до вселюдської, планетарної трагедії. Сліди чорнобильського попелу знайдені на багатьох континентах, чорнобильський атом вразив не лише Україну, а й Білорусь, Росію, північно-західну Європу, дійшовши навіть до Північної Африки, Канади та Японії. Але для України чорнобильська трагедія стала лихом, яке з нею назавжди. Вибух на четвертому енергоблоці АЕС, який забрав життя десятків і зробив інвалідами тисячі людей, стався о 1 годині 23 хвилині 26 квітня. І лише за два тижні після цього рятувальним командам вдалося загасити вогонь. За розрахунками експертів, сумарний викид радіоактивних речовин, які потрапили внаслідок вибуху у навколишнє середовище, становить 50 мільйонів кюрі, що еквівалентно вибуху 100 хіросімських атомних бомб.
У результаті катастрофи 1986 року радіоактивного забруднення зазнали 2,3 тисячі населених пунктів у 12 областях України загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. Сьогодні загальна площа зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення становить близько 2600 квадратних кілометрів.
Чорнобиль - це незагоєна рана, не лише наша особиста, а й загальнолюдська, це страшний урок не стільки конкретному суспільному устрою, скільки всьому людству. ООН встановила 26 квітня Міжнародним днем пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
До цієї події в Студенянській публічній бібліотеці відбулася книжкова виставка «Чорнобиль – біль України».