Правова допомога для малозабезпечених осіб: що зміниться з 1 грудня?

Дата: 03.12.2020 16:25

Фото без опису  З 1 грудня 2020 року підвищено розмір прожиткового мінімуму. Такі зміни вплинуть і на отримання безоплатної правової допомоги малозабезпеченими громадянами.

Тепер для того, аби скористатися послугами адвоката за рахунок держави, середньомісячний розмір доходу за останні шість місяців не повинен перевищувати:

• для пенсіонерів - 3 538 грн.
  • для осіб з інвалідністю (всі групи) – 3 538 грн.
  • для всіх інших – 4 540 грн.

Що враховується у дохід?

• Заробітна плата;
  • Пенсія;
  • Допомога по безробіттю (для тих, хто перебуває на обліку у центрі зайнятості);
  • Державні соціальні допомоги та виплати (наприклад, виплата для догляду за дитиною до досягнення трирічного віку, виплата одиноким матерям тощо);
  • Дохід від підприємницької діяльності (для самозайнятих осіб та приватних підприємців);
  • Дохід від здачі в оренду земельної ділянки;
  • Дохід від здачі молока;
  • Інші види доходу.

Що входить до переліку юридичних послуг?

1. Складення процесуальних документів, тобто документів, які подаються до суду (позовні заяви, відзиви, заперечення, клопотання тощо).
  2. Представництво інтересів у суді (тобто коли Вам потрібен представник у судових засіданнях).
  3. Представництво інтересів в державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

ВАЖЛИВО! Для отримання юридичної консультації, яка не потребує складення документів до суду чи представництва інтересів, розмір доходу не має значення. Такі консультації надаються як громадянам України, так і іноземцям безкоштовно працівниками місцевих центрів чи бюро правової допомоги. За цим посиланням Ви маєте нагоду переглянути контакти центрів та бюро по всій Україні: https://cutt.ly/fhxM3IX

На території Студенянської та Піщанської ОТГ працює Піщанське бюро правової допомоги (тел.: +38 (04349) 2 11 30, електронна пошта pishchanske@legalaid.vn.ua). На час введення карантинних обмежень прийом здійснюється за попереднім записом за телефоном: +38 (04349) 2 11 30.

Тетяна Шубенко, начальник Піщанського бюро правової допомоги