Сільські землевласники можуть отримати правову допомогу безкоштовно
Всі, хто проживає у сільській місцевості та має у власності земельні ділянки, можуть скористатися усім спектром послуг, які надає система безоплатної правової допомоги.
Такі нововведення передбачені Законом України від 5 грудня 2019 року № 340-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству”, який набув чинності минулого року.
Які саме правові послуги можна отримати?
- Консультації та роз’яснення з правових питань (як усні, так і письмові);
- Складення заяв, звернень до органів влади та місцевого самоврядування (наприклад, клопотання про дозвіл на розробку землевпорядної документації);
- Складення договорів (наприклад, договору оренди земельної ділянки, угоди про розірвання договору);
- Складення процесуальних документів, тобто таких документів, які подаються до суду (позовні заяви, відзиви, заперечення, клопотання тощо)
- Представництво інтересів у суді (тобто коли Вам потрібен представник у судових засіданнях).
- Представництво інтересів в державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.
Що потрібно з документів?
1) паспорт або інший документ, що посвідчує особу
2) реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) такої особи та/або її представника, опікуна, піклувальника;
3) документ, який підтверджує право власності на земельну ділянку. Враховуючи те, що певний період форми таких документів змінювалися. Ви можете подати:
- Державний акт на право власності на землю
- Державний акт на право власності на земельну ділянку
- Державний акт на право приватної власності на землю
- Інформацію з державного реєстру речових прав на нерухоме майно
4) довідка про місце реєстрації з місця проживання, якщо паспорт у вигляді ID-картки
Де отримати такі послуги?
І. Зателефонувати за номером 0 800 213 103.
Це номер єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги. Всі дзвінки безкоштовні. Тут Ви можете отримати як правову консультацію, так і дізнатися контакти найближчих місцевих центрів чи бюро правової допомоги, де Ви матимете можливість поспілкуватися з юристом особисто.
ІІ. Скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE
ІІІ. Звернутися до Піщанського бюро правової допомоги (тел.: +38 (04349) 2 11 30, електронна пошта pishchanske@legalaid.vn.ua). На час введення карантинних обмежень прийом здійснюється за попереднім записом за телефоном: +38 (04349) 2 11 30.
Контакти та адреси бюро та місцевих центрів, які працюють на території України можна знайти за посиланням:
- https://legalaid.gov.ua/tsentry/
- https://legalaid.gov.ua/kliyentam/poshuk-najblyzhchogo-tsentru-ta-dystantsijnyh-punktiv/
IV. Отримати допомогу можливо під час роботи консультаційних пунктів доступу, тобто виїзних консультувань із земельних питань до сіл та селищ громади, деталі можна дізнатися у бюро.
Тетяна Шубенко, начальник Піщанського бюро правової допомоги