Дата: 14.05.2021 10:40

Фото без опису  14 травня 2021 року Україна вперше відзначатиме День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Пам'ятну дату в цьому році запровадила Верховна Рада України своєю постановою.

Для вшанування людей, які вчинили подвиг, рятуючи євреїв, держава Ізраїль із 1963 року нагороджує таких рятівників почесним званням «Праведник народів світу» та почесним громадянством Ізраїлю. Праведниками в юдаїзмі називають людей, які дотримуються основних законів, покладених на людство.

Станом на 1 січня 2020 року 2659 громадян України удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту, тобто нацистської політики знищення. За кількістю визнаних праведників Україна четверта серед країн у світі.

Українці рятували євреїв від нацистів, переховуючи їх, або видаючи їх за своїх родичів. При цьому самі рятівники ризикували не лише власним життям, а й життям своїх рідних.

Жителі Студенянської громади, в роки Другої світової війни, також рятували євреїв, переховували їх від нацистів, постійно ризикуючи власним життям. Пам’ятаємо та шануємо їх подвиг.