До уваги землевласників, землекористувачів та власників нерухомого майна

Дата: 28.05.2021 15:38

Фото без опису  ГУ ДПС у Вінницькій області надсилає матеріал для розміщення в районних засобах масової інформації (преса, радіо, сайти):

ДО УВАГИ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ

ГУ ДПС у Вінницькій області інформує фізичних осіб-платників земельного податку ТГ про нарахування плати за землю за 2021 рік до 1 липня поточного року.

Платники плати за землю мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:

• розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;
  • права на користування пільгою зі сплати податку;
  • розміру ставки земельного податку.

Від сплати податку звільняються:

• особи з інвалідністю першої і другої групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

При собі необхідно мати документи:

• паспорт, ідентифікаційний код;
  • підтвердні документи на земельну ділянку;
  • документи, що дають право на встановлення пільги по земельному податку для фізичних осіб (за їх наявності).

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА

Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

• об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку

Пільги зі сплати податку:

- база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік):

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів. Для проведення даної звірки запрошуємо до 01 липня 2021 року з’явитись з відповідними документами до податкової інспекції.

При собі необхідно мати документи:

• паспорт, ідентифікаційний код;
  • підтвердні документи на право власності об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
  • документи, що дають право на встановлення пільги (за їх наявності).