Аліменти на утримання дитини Хто може отримати аліменти на утримання дитини?

Дата: 06.07.2021 17:24

Фото без опису  Аліменти на утримання дитини Хто може отримати аліменти на утримання дитини?

• один із батьків, з яким дитина проживає
  • опікун чи усиновлювач
  • дитина, якій виповнилося 18 років, у випадку, якщо вона навчається на денній формі та не має самостійного доходу.

Способи отримання аліментів

І. Досудовий (добровільний). Це може бути як усна домовленість між батьками, так і нотаріально засвідчений договір про сплату аліментів на дитину (посилання: https://cutt.ly/SdTdoak).

ІІ. Судовий – коли батьки не досягли згоди стосовно розміру аліментів, чи один із батьків взагалі ухиляється від утримання своєї дитини і не приймає участі у її вихованні. У такому випадку мати або батько мають право звернутися до суду.

Який розмір аліментів можна стягнути у судовому порядку?

Сімейний кодекс України встановив мінімальні та максимальні розміри аліментів, які можна стягнути у судовому порядку. Важливу роль тут відіграє вік дитини та встановлений прожитковий мінімум.

Ще->