Днем Української Державності!

Дата: 28.07.2022 09:31

Шановні жителі
Студенянської територіальної громади!
Прийміть щирі вітання з Днем Української Державності!

День Української Державності — державне свято, що відзначатиметься щороку в Україні 28 липня, у День Хрещення Київської Русі-України. Цього року це свято, встановлене Указом Президента України Володимира Зеленського від 24 серпня 2021 року № 423, відзначатимемо вперше.

День Української Державності - це утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору, її державотворчі традиції продовжили Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка,Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Знамениті представники і представниці національної еліти і борці за державність та незалежність України: Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Володимир Антонович, Михайло Драгоманов, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський та інші наші славні земляки.

День Української Державності нероздільно пов’язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці – захисники своєї державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора – російську федерацію, захищаючи суверенітет і незалежність Української держави – доводять, що українці незламний народ.

День Української Державності - це утвердження зв’язку українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу, тисячу років державотворчого досвіду, культури, самобутності, українського характеру. Зараз ми, зі зброєю в руках, знову відстоюємо свою Державність.

Щиро вітаю усіх зі святом. Бажаю усім здоров’я, добробуту,= благополуччя, миру. Дякую усім синам і дочкам України, які стоять на захисті країни. Низький уклін усім захисникам, вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим Героям!

Перемога буде за нами!

Слава Україні!