Студенянська громада
Вінницька область, Тульчинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ НАСЕЛЕННЯ до зайняття об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту (рекомендації ДСНС України)

Дата: 05.08.2022 13:04
Кількість переглядів: 229

        Фонд захисних споруд цивільного захисту складають: захисні споруди цивільного захисту (сховища та протирадіаційні укриття), зокрема швидкоспоруджувані, та інші споруди, що можуть бути використані для укриття населення (споруди подвійного призначення та найпростіші укриття).

       Сховища  - герметичні захисні споруди, обладнані спеціальним обладнанням та системами життєзабезпечення, і забезпечують найбільш надійний захист, що досягається за рахунок міцності огороджуючих конструкцій, герметичних дверей та фільтровентиляційного обладнання.

        Протирадіаційні укриття -  негерметичні захисні споруди, що мають забезпечити захист від іонізуючого випромінювання у разі виникнення радіаційних аварій, а також від непрямої дії звичайних озброєнь (куль, уламків гранат, артилерійських боєприпасів, бомб, а також повітряної ударної хвилі).

       Інші споруди – це наземні або підземні споруди, що можуть використовуватися, як за основним призначенням, так і для захисту населення (споруди подвійного призначення) та фортифікаційні споруди, цокольні або підвальні приміщення, що знижують ураження людей від наслідків надзвичайних ситуацій та дії засобів ураження (найпростіші укриття).

        До найбільш поширених споруд подвійного призначення належать підземні станції метрополітену. Також для зазначених цілей на сьогодні проектуються і будуються підземні паркінги, склади, спортивні зали тощо. Переважна частина будівель і споруд громадського та виробничого призначення, зокрема багатоквартирні житлові будинки, мають підвальні приміщення, що у випадку виникнення надзвичайних ситуацій можуть використовуватися як найпростіші укриття.

        Органи виконавчої влади, для встановлення можливості використання як споруд подвійного призначення так і найпростіших укриттів, обстежують і беруть на облік підземні порожнини, станції і переходи метрополітену, автодорожні, пішохідні тунелі, автостоянки, паркінги, гаражі, підземні торговельні центри, підприємства громадського харчування, магазини, підвальні, цокольні поверхи будинків і промислових об’єктів.

        Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування створюють загальнодоступні інформаційні ресурси і забезпечують надання та оприлюднення інформації про фонд захисних споруд цивільного захисту.

        Уточніть у місцевому органі виконавчої влади або органі місцевого самоврядування, їх структурному підрозділі з питань цивільного захисту або на офіційних вебсайтах вищезазначених органів місця знаходження найближчих захисних споруд або інших споруд, призначених для укриття населення під час надзвичайних ситуацій.

       Завчасно вивчіть маршрут до цих споруд, уточніть інформацію про контактних осіб, відповідальних за утримання та експлуатацію цих об’єктів, а також їх стан готовності.

       Зайняття об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту здійснювати при отриманні відповідної інформації від органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Для привернення уваги, перед доведенням інформації, передається попереджувальний сигнал “Увага всім”, а саме: уривчасте звучання електросирен, часті гудки транспорту, зокрема, у запису мережами радіомовлення та через вуличні гучномовні пристрої. Тривалість звучання попереджувального сигналу становить три – п’ять хвилин. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі попереджувального сигналу.

        Почувши сигнал “Увага всім”, негайно прослухайте через сигнально-гучномовні пристрої, радіоприймач, телевізор або прочитайте текстове повідомлення у телефоні, розміщене на сайті, та отримайте необхідну інформацію та вказівки щодо: місця і часу виникнення, розмірів та масштабів надзвичайної ситуації; часу початку та тривалості дії факторів ураження; території, яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядку дій при надзвичайній ситуації.

        Вислухавши повідомлення, дійте без паніки і метушні у відповідності до отриманих вказівок.

       Під час виникнення надзвичайної ситуації або воєнних дій необхідно:

  • у разі отримання будь-якої інформації про можливу небезпеку або заходи щодо підвищення безпеки передати її іншим людям (за місцем проживання, роботи тощо), при першій можливості покиньте разом із сім’єю небезпечну зону;
  • у разі неможливості виїхати особисто, відправити дітей і членів сімей похилого віку до родичів чи знайомих. При цьому необхідно взяти із собою всі документи, коштовні речі і цінні папери;
  • у разі потрапляння у район обстрілу – сховатись у найближчу споруду фонду захисних споруд; у разі відсутності вищезазначених споруд використовувати нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо);
  • у разі раптового обстрілу та відсутності поблизу укриттів та нерівностей місцевості − ляжте на землю головою в бік, протилежний вибухам. Голову слід прикрити руками (за наявності для прикриття голови використовувати валізу або інші речі). Не виходьте з укриття до кінця обстрілу.

 

    Підготовку до можливого перебування у зоні надзвичайної ситуації доцільно починати завчасно. Необхідно підготувати “екстрену валізку” з речами, які можуть знадобитись при знаходженні у зоні надзвичайної ситуації або при евакуації у безпечні райони.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь