Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від важкого перебігу COVID-19

Дата: 17.08.2022 11:30

Фото без описуВ області триває моніторинг проведення щеплень від коронавірусної інфекції, оскільки кількість хворих на Вінниччині зростає.

Нагадуємо, що наразі вакцинація – це єдиний спосіб захистити себе від важкого перебігу хвороби.

Представники Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА спільно з фахівцями  обласного Центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України продовжують відвідувати амбулаторії сімейної медицини і перевіряти, як саме проводиться вакцинація, зокрема, серед ВПО.

Цього тижня робоча група  відвідала Ямпільську громаду.  Перевірили роботу Центру первинної медико-санітарної допомоги та 10 амбулаторій загальної практики сімейної медицини на території громади.

“Заклади забезпечені необхідними вакцинами. Що стосується процесу вакцинації від COVID-19 його потрібно покращити, зокрема введення бустерної дози. Внутрішньо переміщені особи отримують усі необхідні щеплення звернувшись до ЦПМСД, декларація із сімейним лікарем для цього не обов’язкова”, - зазначила начальник відділу екстреної та первинної медичної допомоги населенню, медичної реабілітації управління медичної допомоги населенню Лариса Бевза.

Моніторингові візити відбуваються за підтримки USAID, РАТН.

Як повідомили у профільному департаменті, починаючи з березня серед ВПО, які проживають на Вінниччині отримали щеплення:

• проти туберкульозу – 210;
  • поліомієліту - 1516;
  • кашлюка, дифтерії та правцю – 1309;
  • дифтерії та правцю (діти) – 218;
  • дифтерії та правцю (дорослі) – 798;
  • гемофільної інфекції – 902;
  • вірусного гепатиту В – 836;
  • кору краснухи та епідемічного паротиту - 732.