Користуйтесь газом із дотриманням правил безпеки

Дата: 28.09.2022 12:03

Фото без описуНапередодні опалювального сезону АТ «Вінницягаз» закликає усіх споживачів дотримуватися правил безпеки під час використання газу в побуті.

У поточному році аварійно-диспетчерська служба компанії виконала понад 10 тис. заявок за номером 104.

Щоб уникнути нещасних випадків та аварійних ситуацій, дотримуйтесь наступних правил:

• Перевіряйте тягу в димових та вентиляційних каналах перед увімкненням газових приладів.
  • Під час роботи обладнання забезпечте постійний приплив свіжого повітря (відкрийте вікно чи кватирку). Це потрібно для повного згорання природного газу та недопущення накопичення в приміщенні чадного газу;
  • При включенні газових приладів спочатку запаліть сірник, а вже потім відкривайте подачу газу;
  • Не змінюйте конструкцію димових та вентиляційних каналів, не заклеюйте вентиляційні решітки. Через них виводяться з приміщень небезпечні продукти згорання, зокрема чадний газ.
  • Своєчасно перевіряйте та прочищайте димові та вентиляційні канали. Не допускайте їх засмічення, обмерзання чи захаращення сторонніми предметами.
  • Не перекривайте газові прилади і газопроводи сторонніми предметами, забезпечте їх візуальний огляд.
  • Не залишайте без догляду увімкнені газові прилади, крім розрахованих на безперервну роботу і обладнаних для цього відповідною автоматикою.
  • Не користуйтесь несправними газовими приладами.
  • Не можна використовувати електровитяжку у приміщеннях, де працюють димохідні газові котли та колонки.
  • Не використовуйте газові прилади не за призначенням, зокрема плити для обігріву квартири.
  • Не можна користуватись приміщеннями, де встановлені газові прилади, для сну і відпочинку.
  • Не допускайте до користування газовими приладами осіб в нетверезому стані та дітей дошкільного віку.
  • Заборонено проводити самочинне встановлення, заміну і ремонт газового обладнання, вносити зміни в конструкцію газових приладів.

При необхідності встановлення чи заміни газових приладів зверніться до фахівців, не довіряйте своє життя людям з вулиці.

Що робити, якщо ви відчули запах газу в приміщенні

• Негайно відключіть газові прилади, перекрийте кран газопроводу та вентелі подачі газу до газового обладнання;
  • Відкрийте вікна та двері, створіть протяг для провітрювання приміщень;
  • Організовано, без паніки виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень, покиньте приміщення;
  • Викличте аварійну службу газу за телефоном 104 і обов’язково виконайте вказівки диспетчера.

Якщо ви відчули запах газу:

Будьте обережні – запобігайте утворенню іскор, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху.

• У жодному разі не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню;
  • Не вмикайте та не вимикайте світло та будь-які електроприлади;
  • Не користуйтеся електричними дзвінками квартир та стаціонарними телефонами з дисковими номеронабирачами.

АТ  «Вінницягаз» закликає усіх бути пильними та обережними при користуванні газом! Збережіть своє життя, здоров’я та майно, не піддавайте ризику безпеку рідних та близьких!