Серце б’ється! Наші кардіохірурги знову роблять сенсації в операційних! – Сергій Борзов

Дата: 07.10.2022 08:26

На базі Вінницької обласної клінічної лікарні імені Миколи Пирогова  вперше виконали протезування аортального клапана та висхідної аорти (операція Бенталла) через міністернотомію.

62-річного вінничанина оперували фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова спільно з спеціалістами кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова.

Аневризма аорти є однією з причин раптової серцевої смерті. І тут головне вчасно прооперувати пацієнта.

«Цього разу кардіохірурги подарували життя пацієнту – чоловік уже вдома, почувається добре,- коментує Начальник ОВА Сергій Борзов. - Операція такого рівня – великий крок вперед для розвитку кардіохірургії Вінниччини. Дякуючи постійній підтримці директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова АМН України Василя Васильовича Лазоришинця наші медики роблять справжні сенсації.

Як було у квітні, коли 4 години тривала операція на відкритому серці однорічного хлопчика з Миколаєва: на 16 хвилин серце дитини зупинили - за нього працював апарат штучного кровообігу.

Це відбулося у нас - у Вінницькій обласній дитячій лікарні. Під час війни.

У нас є кому рятувати серця»!

Команда кардіохірургів під керівництвом і за безпосередньої участі академіка Василя Васильовича Лазоришинця, цього року провели 10 операцій на відкритому серці на базі обласної дитячої лікарні.

«Дякую усім за велику роботу – за врятовані серця українців!,- зазначив Сергій Борзов.