Як вберегтися під час ожеледиці?

Дата: 18.11.2022 12:07

Фото без описуЩорічно Міністерством охорони здоров'я України реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних з ожеледицею:  за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали при ожеледиці.

Намагайтеся дотримуватися простих рекомендацій, щоб уберегтися від значних неприємностей в період ожеле­диці.

Перед виходом із будинку:

• змайструйте на підошвах та підборах вашого взуття "льодоступи";
  • прикріпіть на підбори шматочок поролону (за розмірами підбору) або лейкопластиру;
  • зробіть наклейку з лейкопластиру (ізоляційної стрічки) на суху підошву і підбор (хрест-навхрест) і перед виходом натріть піском;
  • натріть наждачним папером підошву перед виходом;
  • намастіться підошву клеєм типу "Момент" та покладіть взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.

Пам'ятайте,  що кращими для пересування по льодовій поверхні є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів.

Людям похилого віку краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з будинку.   Але   якщо   потреба   змусила,   не   соромтеся   взяти   палицю   з наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою валіза, то вона повинна бути такою, щоб її можна було носити через плече.

Пам'ятайте, що дві третини травм отримують при падінні люди старші 60 років.

Прогулянки  вагітних жінок  в ожеледицю  без  супроводження  - небезпечні для здоров'я.

Не виходьте без потреб на вулицю, якщо ви слабкі чи неспритні. Зачекайте, поки приберуть сніг, а на обмерзлий тротуар розкидають пісок.