ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ У 2022 РОЦІ ЩОРІЧНОЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Дата: 12.12.2022 15:41

Метою даної акції є привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.

З метою створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів у закладі з 25.11.2020 по 10.12.2020 року було проведено Акцію «16 днів проти насильства»

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Службою у справах дітей Студенянської сільської ради заплановано та проведено ряд заходів, згідно плану:

1.         Оформлення інформаційної дошки тижня.

2.         Тематичні бесіди та години спілкування «Толерантність врятує світ».

3.         Діалог «Право, обов’язок, свобода та відповідальність».

4.         Тренінгове заняття «Я вмію любити і поважати себе та інших».

5.         Круглий стіл «Як не стати жертвою кібербулінгу».

7.         Заняття з елементами тренінгу «Як не стати жертвою насильства».

8.         Заняття на тему «Сім’я без насильства!».

9.         Анкетування  щодо  виявлення насильства в сім’ї та школі.

10.       Тренінг «Ми проти насильства.  Ми за любов ї доброту »         .

11.       Година спілкування « Шляхи протидії торгівлі людьми ».

12.       Конференція « Профілактика насильства серед підлітків».

13.       Година спілкування « Як не стати жертвою торгівлі людьми».

14.       Дискусія «Чи можуть інтернет і мобільні телефони бути джерелом  насилля».

15.       Опитування: «Що я знаю про насильство ?».

16.       Анкетування з проблеми насильства у суспільстві « Моє життя у сім’ї».

17.       Анкетування «Чи все ми знаємо  про СНІД».

18.     Міжнародний день боротьби з рабством.

19.     Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

20.     Практикум «Чуйність і доброта – два крила, на яких тримається людство».

21.       Діалог «Які права мені потрібні в школі».

КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА?!

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ. Ви можете викликати поліцію за номером 102 або самостійно звернутися до місцевого відділу та написати заяву. Дуже важливо зафіксувати те, що трапилось.

ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ Тут ви можете отримати необхідні юридичні, психологічні та соціальні послуги. Якщо ви не маєте де жити, ця установа може допомогти з розв’язанням питання з місцем перебування.

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ. Співробітники Служби допоможуть вам захистити права дітей, якщо вони є у вашій родині.

МЕДИЧНІ УСТАНОВИ. Якщо йдеться про сексуальне або фізичне насильство, тут ви маєте отримати кваліфіковану допомогу та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося.

ЦЕНТР НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ. Постраждалі особи мають право отримати послуги адвоката безкоштовно.