Студенянська громада
Вінницька область, Тульчинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як оформити інвалідність дитини?

Дата: 13.12.2022 15:50
Кількість переглядів: 110

Фото без описуПісля того як ви отримали першу медичну та психологічну допомогу та опинилися в безпеці, слід звернутися до сімейного чи профільного лікаря, щоб почати процедуру оформлення інвалідності дитини. Це потрібно зробити насамперед для того, щоб спеціалісти оцінили стан та потреби дитини, розробили індивідуальну програму її реабілітації та визначили яких саме спеціалістів вона потребує. Крім того, оформлення інвалідності дасть можливість отримати необхідну медичну й матеріальну допомогу, та соціальні послуги.

Інвалідність дитині встановлюється лікарсько-консультативними комісіями (ЛКК), які функціонують у закладах охорони здоров’я.

Є дві категорії статусу для дітей до 18 років:

1-ша категорія — «дитина з інвалідністю»;

2-га категорія — «дитина з інвалідністю підгрупи А».

Цю категорію надають дітям, які не здатні до самообслуговування і повністю залежать від інших людей.

Етапи реєстрації статусу інвалідності:

I етап — збір та подання документів

Спочатку потрібно звернутися до сімейного лікаря, профільного лікаря або закладу охорони здоров’я, де лікувалася та спостерігається дитина, щоб здійснити амбулаторне або стаціонарне медичне обстеження дитини.

За результатами обстеження необхідно отримати один із документів, де обов’язково повинні бути вказані медичні показання для визнання дитини особою з інвалідністю із зазначенням діагнозу та коду: → Консультативний висновок спеціаліста (форма 028/о) → Виписка з медичної карти стаціонарного хворого (форма 027/о)

Далі звернутися до сімейного лікаря, профільного лікаря, за скеруванням до лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (найближчого до місця реєстрації сім’ї або того, з яким укладена декларація) з отриманим висновком/випискою. Лікар готує та подає на лікарсько-консультативну комісію документи на встановлення категорії «дитина з інвалідністю» або «дитина з інвалідністю підгрупи А».

NB! На період дії воєнного стану наказом МОЗ № 496 «Деякі питання надання первинної медичної допомоги в умовах воєнного стану» при скеруванні лікарем на лікарсько-консультативну комісію пацієнта з числа внутрішньо переміщених осіб не обов’язково мати з цим лікарем укладену декларацію. Для спрощення проведення медико-соціальної експертизи уряд ухвалив постанову №225, згідно з якою у період дії воєнного стану інвалідність можна встановити заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування людини.

II етап — проведення лікарсько-консультативної комісії

Лікарсько-консультативна комісія проводить огляд дитини та до 7 робочих днів розглядає документи, після чого надає висновок про те, що встановлений діагноз надає право на отримання державної соціальної допомоги.

Нормативними документами (наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України від 8 листопада 2001 року № 454/471/516 «Про порядок затвердження переліку медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю») визначено показання, які дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років строком на два, п’ять років і до досягнення повноліття.

У разі встановлення інвалідності комісія складає Індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю (ІПР), в якій визначаються реабілітаційні заходи, їхні обсяги, строки проведення та виконавці.

NB! Батьки чи законні представники дитини, якій надається статус «дитина з інвалідністю», повинні підписати Індивідуальну програму реабілітації, таким чином засвідчуючи свою згоду з прописаним обсягом реабілітаційних заходів. Тому уважно ознайомтеся з розробленим для вашої дитини ІПР, за потреби ставте питання для обговорення додаткових опцій плану.

III етап — оформлення соціальної допомоги та інших пільг

Зверніться в Управління соціального захисту і надайте: → медичний висновок для дитини з інвалідністю → документи, що підтверджують особу → фото дитини для оформлення посвідчення особи з інвалідністю → заяву одного з батьків/законних представників, яка подається за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання особи, яка подає заяву.

NB! Оскільки соціальна допомога буде виплачуватися з дати заяви, варто подати її в Управління соціального захисту населення якнайшвидше!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь