Заходи пожежної безпеки під час проведення Новорічних та Різдвяних свят

Дата: 20.12.2022 20:09

Заходи пожежної безпеки під час проведення Новорічних та Різдвяних свят

З наближенням Новорічних і Різдвяних свят слід пам’ятати про заходи пожежної безпеки в побуті. Вимоги пожежної безпеки стосуються новорічних ялинок, прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового Року та Різдва. Встановлюючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки:

- за відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення тощо) проведення святкувань повинно проводитися тільки впродовж світлового дня;

- ялинка повинна бути встановлена на стійкій основі;

- ялинку забороняється встановлювати на шляхах евакуації;

- ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням правил улаштування електроприладів;

- при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її потрібно терміново вимкнути;

- мінімальна відстань від місця, де встановлена ялинка, до опалювальних приладів і легкозаймистих речей повинна становити не менше 1,5 метра;

- не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею і целулоїдними іграшками, використовуйте електричні гірлянди промислового виробництва;

- у приміщенні, де встановлена ялинка, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;

- не одягайте дітей в костюми з вати, марлі, паперу та інших легкозаймистих матеріалів.

Пам’ятайте, що в приміщенні, де встановлена ялинка, необхідно обладнати протипожежний куточок, в якому мають бути вогнегасники, вода і спеціальні ковдри; виходи і проходи в цьому приміщенні повинні бути вільні.

У разі виникнення пожежі телефонуйте за номером «101»!

Якщо ви опалюєте свою домівку піччю, пам’ятайте:

- не користуйтеся піччю, в якій утворилися тріщини;

- не використовуйте для розпалення печей легкозаймисті речовини;

- не залишайте доглядати за пічним опаленням дітей;

- не розміщуйте меблі ближче 1 метра до печі;

- не залишайте поблизу легкозаймисті речовини.

Як свідчать аналіз аварійності при використанні газу в побуті, більшість надзвичайних ситуацій і нещасних випадків відбувається саме через несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи, самовільне втручання абонентів у систему газопостачання, конструкцію газових приладів, систему димовідведення та вентиляції; порушення абонементами умов безпечної експлуатації газових приладів; несправність та невідповідність вимогам нормативних актів систем димовідведення та вентиляції; неякісне, несвоєчасне технічне обслуговування газового обладнання, у тому числі автоматики безпеки газових приладів. Разом з тим, всім власникам газового обладнання необхідно пам’ятати, що його використання пов’язане з підвищеною вибухопожежонебезпекою. А якщо прилади вже не нові, піддавалися ремонту або переобладнанню, ймовірність аварії зростає в рази. І кожна людина повинна усвідомлювати і відповідально до цього ставитися, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам: уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся в аварійні служби.