Не можна забувати про Голокост заради пам'яті про невинних… Ми боремось за виживання української нації, за свободу, памʼять і правду, - Сергій Борзов

Дата: 27.01.2023 14:02

Сьогодні День пам’яті жертв Голокосту.

27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту: від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

«Масове винищення євреїв стало другим після Голодомору геноцидом, вчиненим на українській землі. Сьогодні згадуємо жертв людиноненависницької політики. Цей день засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості.  – зазначає Начальник ОВА Сергій Борзов. - Голокост – це страшна історія. Про це не можна забувати. Заради пам'яті про невинних… Ми боремось за виживання української нації, за свободу, памʼять і правду».