НСЗУ: В яких випадках необхідне стаціонарне лікування пацієнтів з розладами психіки та поведінки?

Дата: 22.06.2023 18:31

Фото без описуНа жаль, під час війни більшає пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Декому достатньо амбулаторного лікування під наглядом лікаря та прийому ліків на постійній основі. Інші потребують стаціонарного лікування. Це стосується пацієнтів з гострим перебігом хвороби, наголошують у Національній службі здоров’я України.

Вони можуть отримати безоплатну медичну допомогу в стаціонарі тих лікарень, які мають укладений договір з НСЗУ за пакетом “Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

У 2023 році договір за пакетом “Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” має 96 лікарень. Це психіатричні, психоневрологічні лікарні і багатопрофільні лікарні.

У рамках пакету пацієнти отримують психіатричний огляд лікаря з метою визначення потреби у госпіталізації, індивідуальний план лікування та реабілітації, усі необхідні обстеження та ліки з Нацпереліку лікарських засобів.

Підставами для отримання безоплатної психіатричної допомоги в стаціонарі можуть бути:

• направлення сімейного або лікуючого лікаря;
  • самозвернення пацієнта;
  • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
  • переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ та ін.

Ознайомитись з повним переліком послуг можна на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2023” (п. 37).