НСЗУ: В яких випадках необхідне стаціонарне лікування пацієнтів з розладами психіки та поведінки?

Дата: 22.06.2023 18:31

На жаль, під час війни більшає пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Декому достатньо амбулаторного лікування під наглядом лікаря та прийому ліків на постійній основі. Інші потребують стаціонарного лікування. Це стосується пацієнтів з гострим перебігом хвороби, наголошують у Національній службі здоров’я України.

Вони можуть отримати безоплатну медичну допомогу в стаціонарі тих лікарень, які мають укладений договір з НСЗУ за пакетом “Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах”.

У 2023 році договір за пакетом “Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” має 96 лікарень. Це психіатричні, психоневрологічні лікарні і багатопрофільні лікарні.

У рамках пакету пацієнти отримують психіатричний огляд лікаря з метою визначення потреби у госпіталізації, індивідуальний план лікування та реабілітації, усі необхідні обстеження та ліки з Нацпереліку лікарських засобів.

Підставами для отримання безоплатної психіатричної допомоги в стаціонарі можуть бути:

• направлення сімейного або лікуючого лікаря;
  • самозвернення пацієнта;
  • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
  • переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ та ін.

Ознайомитись з повним переліком послуг можна на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2023” (п. 37).