Чи потрібно учаснику бойових дій сплачувати за протезування?

Дата: 16.08.2023 13:09

Фото без описуУ Міністерстві соціальної політики України повідомляють, що учасники бойових дій отримують фахову допомогу з протезування/ортезування виключно в Україні. При цьому в найбільш складних випадках травмування та за відсутності технологій є можливість відправлення і протезування за кордоном. Усе це безкоштовно!

«У 2023 році у Вінницькій області забезпечено протезуванням 146 захисників України: учасників АТО та УБД», - зазначила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

Вам можуть допомогти в процесі вибору та отримання допоміжного засобу реабілітації або компенсувати його вартість, якщо ви зробили це самостійно.

Ви маєте повну свободу вибору протезного підприємства.

При цьому сума компенсації для учасників бойових дій втричі більша в порівнянні з цивільними.

Для того, щоб безкоштовно отримати засіб реабілітації потрібно звернутися до найближчого ЦНАПу або органу соціального захисту населення.

Далі заповнити заяву про забезпечення засобом реабілітації або виплату компенсації. Це можна зробити як у паперовій формі, так і онлайн через Електронний кабінет особи з інвалідністю: чи Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Такий алгоритм підходить для усіх: і військових, і цивільних.

Детальна пам‘ятка із забезпечення допоміжними засобами реабілітації.

Додаткова інформація та роз’яснення у Вінницькій області: (0432) 68-00–28