Увага! У холодну пору року зростає небезпека отруєння чадним газом та продуктами горіння

Дата: 27.11.2023 14:27

Рятувальники Вінниччини звертають увагу громадян, що у холодну пору року зростає небезпека отруєння чадним газом та продуктами горіння, тож закликають бути уважними та обережними!

Чадний газ (окис вуглецю) – безколірний газ без запаху. Головна небезпека полягає у тому, що він через легені швидко проникає в клітини крові, замінює собою кисень, що міститься в еритроцитах. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування – гіпоксія.

Основними симптомами та ознаками отруєння є:

- головний біль та нудота, задуха;

- спостерігається затьмарення свідомості, м’язова слабкість;

- почервоніння шкіри обличчя та рук.

Це дуже важливо! У разі виявлення ознак отруєння чадним газом необхідно негайно викликати екстрену медичну допомогу та негайно вийти з приміщення (або винести потерпілого) на свіже повітря.

Головне управління ДСНС України у Вінницькій області