«Моє здоровʼя, моє право!» - брифінг Ігоря Матковського

Дата: 07.04.2024 09:14

Напередодні Всесвітнього  дня здоровʼя  в офіційному медіацентрі обласної військової адміністрації  відбувся брифінг директора Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб Ігоря Матковського.

«Моє здоровʼя, моє право!» - під таким гаслом  проводить цьогоріч цей день Всесвітня організація охорони здоровʼя.

«Здоровʼя - це не просто відсутність хвороб, а й стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя. Це право кожної людини незалежно від місця проживання, доходу, статі чи будь-яких інших факторів..Але, здоровʼя - це не тільки право, але й обовʼязок і спільна відповідальність кожного з нас!- підкреслив Ігор Матковський.

За даними науковців, на 50% здоровʼя людини визначається умовами та способом життя, а саме: умовами праці, звичками, харчуванням, моральним і психологічним навантаженням, матеріально-побутовими умовами, взаємовідносинами в сімʼї тощо.

Памʼятайте прості поради, як бути здоровим:

- відмовтеся від шкідливих звичок;

- харчуйтеся правильно;

- будьте фізично активними;

- повноцінно відпочивайте;

- регулярно відвідуйте сімейного лікаря;

- робіть профілактичні щеплення.

Як Вінницький обласний ЦКПХ МОЗ дбає про покращення здоровʼя жителів нашої області – дивіться у відео.