На Вінниччині повернуто землі у державну власність

Дата: 30.05.2024 23:16

Лупа та документиРішеннями Господарського суду Вінницької області задоволено позови Могилів-Подільської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вінницької ОВА про скасування державних реєстрацій земельних ділянок в межах прикордонної смуги.

Установлено, що у 2021 році Могилів-Подільською та Ямпільською міськими радами в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно протиправно зареєстровано право комунальної власності на 3 земельні ділянки загальною площею 89 га вартістю 133 млн грн, з яких понад 5 га захоплює територію державного кордону та відносяться до земель оборони, які не підлягають передачі в комунальну власність.

Загалом у 2024 році органами прокуратури Вінниччини стосовно земель прикордонної смуги подано 11 позовів щодо 14 ділянок загальною площею 566,6 га вартістю понад 4 млрд грн.

На сьогодні судами задоволено 7 позовів та реально виконано 2 судові рішення.