Брифінг Першого заступника Начальника ОВА Наталі Заболотної щодо впровадження патронатної форми виховання на Вінниччині

Дата: 30.05.2024 23:18

В офіційному медіацентрі Вінницької ОВА відбувся брифінг Першого заступника Начальника ОВА Наталі Заболотної. Посадовиця надала повну інформацію про патронатну форму виховання, а також розповіла хто може бути патронатним вихователем та що для цього потрібно.

Як відомо, з ініціативи Президента України та Першої леді був створений Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, адже з початком повномасштабної війни ця тема набула ще більшої актуальності.

«Зараз на Вінниччині є шість сімей патронатних вихователів та ще одна, яка перемістилась на територію Вінницької області з Донецької. Вінницька обласна військова адміністрація має на меті утворити мінімум одну родину патронатного вихователя у кожній громаді області до завершення 2024 року. Я щиро вірю в це і маю надію, що все вдасться» – наголосила Наталя Заболотна.

Варто також зазначити, що патронатні сім’ї забезпечують тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини під час подолання родиною складних життєвих обставин. Патронатний вихователь - це саме професійна діяльність з догляду та виховання дітей в умовах своєї родини, цілодобово, з можливістю залучити добровільного помічника із числа членів сім’ї.

Важливо, що патронатний вихователь, після навчання не залишається з проблемами наодинці, а працює у взаємодії із командою фахівців громади для вирішення всіх питань в інтересах дитини.

Користуючись нагодою, Наталя Заболотна запросила усіх, хто має щире бажання, відкрите серце та добрі наміри спробувати себе у ролі патронатного вихователя та допомогти дитині, яка цього потребує.

• Хто може стати патронатними вихователями?
  • Який термін навчання та де його пройти?
  • Якою є оплата праці патронатного вихователя?
  • Яка фінансова підтримка передбачена державою на дитину, котра виховується у патронатній сім’ї?
  • Протягом якого терміну може перебувати дитина в родині патронатного вихователя?

Відповіді на ці запитання - у відео.