Студенянська громада
Вінницька область, Тульчинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги роботодавців!

Дата: 19.07.2024 08:19
Кількість переглядів: 117

Фото без опису

Робота за температури зовнішнього повітря понад + 37° C є небезпечною.

Влітку майже на всій території України температура повітря вдень перевищує + 30º С. Зрозуміло, що за таких умов продуктивність праці істотно знижується, а ймовірність нещасних випадків зростає. Аби зменшити вплив підвищеної температури повітря на працівників, роботодавцям необхідно організувати оптимальний режим праці та відпочинку, а також ужити певних заходів безпеки, щоб не допустити перегріву працівників у спекотні дні.

Оптимальні та допустимі показники мікроклімату є різними для різних категорій робіт за показниками важкості, але верхньою межею температури на постійних робочих місцях (тобто там, де працівник проводить більш ніж половину свого робочого часу або не менше двох годин поспіль), є температура + 28º С. Засоби й заходи з нормалізації мікрокліматичних умов теж можуть бути різними: це і влаштування жалюзі або світловідбивних плівок на засклених поверхнях, і максимальне використання природної вентиляції, і влаштування систем кондиціювання, і використання спеціального одягу та засобів захисту.

Під час робіт на відкритих майданчиках слід організувати раціональні режими праці та відпочинку. Так, сумарна тривалість робіт за температури понад + 28º С не повинна перевищувати 4-5 годин за зміну. Внутрішньозмінний режим праці та відпочинку організовують за рахунок тривалості робочого часу: тривалість регламентованих перерв має становити не менше 10% робочого часу на кожні 2º С перевищення. Але необхідно враховувати, що під час таких перерв працівники повинні перебувати в приміщеннях із різницею температур повітря не більше + 5º С та не нижче + 25º С (особливу увагу на це слід звернути працівникам, у приміщеннях яких установлені кондиціонери, адже різкі перепади температур значно підвищують ризик серцевих нападів).

Під час робіт на відкритих місцевостях і за температури зовнішнього повітря + 35° C і вище тривалість періодів безпечної роботи має становити 15-20 хвилин із подальшим відпочинком не менше 10 хвилин в охолоджуваних приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, не повинна перевищувати 4-5 годин, а без такого спеціального одягу – 1,5 – 2 години. Робота за температури зовнішнього повітря понад + 37° C за показниками мікроклімату є небезпечною (екстремальною). В такому разі не рекомендується проводити роботи на відкритому повітрі. Роботодавцям слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий і вечірній час. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Фахівці радять пити мінеральну лужну воду, соки, вітамінізовані напої замість питної води. Вживати воду слід часто і в невеликих кількостях. Під час фізичних робіт за температури повітря понад + 30° C слід випивати не менше 0,5 л води за годину.

У сильну спеку через підвищене навантаження на серце навіть здорові люди можуть відчувати погіршення самопочуття – задишку, запаморочення, відчуття стискання в грудях, почастішання пульсу. Особливо небезпечними спекотні дні бувають для хворих на серцево-судинні патології — гіпертонію, аритмію, серцеву недостатність. У літню спеку частішають випадки інсультів, інфарктів та гіпертонічних кризів. Найбільш природна та комфортна для організму температура не перевищує +25-27°С. Вищі показники, а особливо різкі перепади температури негативно впливають на роботу серцево-судинної системи.

Дотримуючись нескладних рекомендацій, можна допомогти серцевосудинній системі впоратися з підвищеними навантаженнями, пов'язаними зі спекою. Спека супроводжується посиленою втратою рідини, яку потрібно заповнювати. Для запобігання зневодненню та підтримки водно-електролітного балансу пийте очищену воду, охолоджені трав'яні чаї, свіжі соки, кисломолочку. Солодка газованка, кофеїновмісні та алкогольні напої краще не вживати. Спрагу таке питво не втамовує, а спиртне та напої з кофеїном розширюють судини, навантажують серце та провокують додатковий перегрів організму.

Намагайтеся сильно не нахилятися, опустивши голову: у цьому випадку до голови сильно приливає кров, може різко підскочити тиск, спровокувавши непритомність і навіть інсульт.

Кожні 30-40 хвилин робіть 15-20-хвилинні перерви у фізичній активності. Якщо відчули утруднення дихання, порушення серцевого ритму, слабкість, запаморочення – терміново припиняйте роботу.

Якщо знаєте, що у вас є проблеми із серцем, завжди беріть із собою серцеві препарати та ліки від тиску.

Пік спеки – у приміщенні.

Намагайтеся без необхідності не виходити з приміщення в пікові години спеки. Якщо все-таки потрібно вийти на двір спекотним днем, скоротіть своє перебування на сонці до 15-20 хвилин. Відчувши задишку, почастішання пульсу – поспішайте сховатися в тіні або зайти в прохолодне (але не переохолоджене) приміщення.

Відповідно до пункту 5.9 наказу МОЗ «Про затвердження порядку проходження медичних оглядів працівників певних категорій» від 21 травня 2007 року №246, при підвищеній температурі повітря в приміщенні та на відкритих площадках прямими медичними протипоказаннями є хронічні рецидивні захворювання шкіри, виражена вегето-судинна дистонія, гіпертонічна хвороба на будь-якій стадії, алергічні захворювання.

Міжрегіональне управління нагадує керівникам підприємств про необхідність дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці та проведення профілактичних заходів під час робіт на висоті в несприятливих погодних умовах. Не дозволяється працювати на висоті у відкритих місцях за швидкості вітру 10 м/с і більше та за температури повітря понад + 35 С. Невідкладні роботи на висоті в більш складних погодних умовах (за інших температур) виконуються за рішенням роботодавця. При цьому в проекті виконання робіт слід передбачити додаткові заходи безпеки, що відповідають цим умовам. Працювати краще вранці до 11.00 або ввечері, після 17.00.

Більше інформації про те, як працювати безпечно, можна знайти за посиланням : https://pratsia.in.ua/safe_work.php.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь