Студенянська громада
Вінницька область, Тульчинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

СТОП домашньому насильству в умовах карантину!

Дата: 13.04.2020 10:15
Кількість переглядів: 329

Фото без опису  Відомо, що в Україні сплески домашнього насильства відбуваються під час свят, у вихідні, коли люди збираються вдома разом, влаштовують застілля, вживають алкоголь і не можуть впоратись зі своєю агресією, яка часто виливається в домашнє насильство. В умовах карантину родини опинились фактично замкненими в чотирьох стінах і часто жертви навіть не можуть повідомити про акти насильства, адже кривдник поруч, транспорт не ходить, а грошей може не бути.

  Домашнє насильство – це проблема не окремої родини, а всього суспільства.

  07.12.2017 року з метою протидії домашньому насильству був прийнятий Закон України №2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який набрав чинності 07.01.2018року.

  Дія даного Закону, незалежно від факту спільного проживання, поширюється на таких осіб:

  1. подружжя;
  2. колишнє подружжя;
  3. наречені;
  4. мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя);
  5. особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти;
  6. особи, які мають спільну дитину (дітей);
  7. батьки (мати, батько) і дитина (діти);
  8. дід (баба) та онук (онука);
  9. прадід (прабаба) та правнук (правнучка);
  10. вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка);
  11. рідні брати і сестри;
  12. інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука);
  13. діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими;
  14. опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням;
  15. прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.
  16. інші родичі, інші особи, які пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки, за умови спільного проживання.

  Діючим законодавством передбаченіспеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству, до яких належать:

  1. терміновий заборонний припис стосовно кривдника;
  2. обмежувальний припис стосовно кривдника;
  3. взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;
  4. направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

  Терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

  Терміновий заборонний припис може містити такі заходи:

  1. зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
  2. заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
  3. заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

  Працівники уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України можуть у встановленому законом порядку застосовувати поліцейські заходи примусу для виселення з житлового приміщення кривдника, якщо терміновий заборонний припис передбачає зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, а кривдник відмовляється добровільно його залишити.

  Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків строком до 10 діб.

  Постраждала особа або її представник мають право також звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника.

  Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків:

  1. заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
  2. усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;
  3. обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  4. заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  5. заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  6. заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

  Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців.

  Постраждала особа може вимагати від кривдника компенсації її витрат на лікування, отримання консультацій або на оренду житла, яке вона винаймає (винаймала) з метою запобігання вчиненню стосовно неї домашнього насильства, а також періодичних витрат на її утримання, утримання дітей чи інших членів сім’ї, які перебувають (перебували) на утриманні кривдника, у порядку, передбаченому законодавством.

  Уповноважений підрозділ органу Національної поліції України бере на профілактичний облік кривдника з моменту виявлення факту вчинення ним домашнього насильства і проводить з ним профілактичну роботу.

  Крім того, кривдника може бути направлено судом на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року.

  Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей Студенянської сільської ради! Захистіть дитину від домашнього насильства!

  Якщо Ви стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких, рідних, знайомих, звертайтеся до поліції! Ваша небайдужість може врятувати чиєсь життя!

  Разом зробимо Україну вільною від насильства!

 

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь