Студенянська громада
Вінницька область, Тульчинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

День Незалежності України

Дата: 22.08.2020 11:46
Кількість переглядів: 322

Фото без опису  День Незалежності України

  Ось уже 29 рік поспіль, 24 серпня, ми відзначаємо День Незалежності нашої держави. Комусь може здатись, що це незначне свято, адже країна стала незалежною після розпаду Радянського Союзу і ми просто пережили ворога, а не перемогли його. Отримавши незалежність у подарунок. Але це зовсім не вірно: боротьба ця тривала ще із часів Київської Русі, Гетьманщини, створення УНР. А продовжується вона до цього самого моменту, адже вже 4 роки триває нова російсько-українська війна. Саме тому так важливо надавати значення цьому святу. Адже ми все ще живемо у часи, коли без опору можна свою країну втратити.

  Цікаві факти:

  Вперше День Незалежності України святкувався не 24 серпня, а 16 липня — у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990 році, дав змогу через рік проголосити незалежність країни. І уже тоді, на честь проголошення — свято вирішили відзначати 24 серпня.

  Рішення про проголошення незалежності не було простою забаганкою політиків. Воно приймалось за допомогою Всенародного референдуму, на якому більш ніж 90% українців висловили схвальну думку щодо підписання відповідного документу.

  Щодо українців, які жили у Донецькій області — більш ніж 80% громадян, що взяли участь у референдумі, проголосували за проголошення незалежності. Лише згодом, набагато пізніше, під дією пропаганди почало з’являтись більше прихильників “русского міра”.

  Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, яка була третьою за величиною у світі. Та передала усі боєголовки і ракети Російській Федерації. Навіщо українські політики одразу зробили державу беззахисною? Вони у обмін отримали гроші та офіційні гарантії безпеки від ядерних держав, а саме Сполучених Штатів та… Російської Федерації, з якою нині триває війна. Ось так гарантія безпеки та цілісності кордонів України від двох держав обернулись агресією однієї країни і бездіяльністю іншої.

  Українська конституція — одна із перших на території Європи. Мова йде про конституцію Пилипа Орлика, проголошену у 1710 році. Здається, це було якихось 300 років тому… але історія наша не почалась із цієї конституції. Ще ХІ сторіччі Київ був найбільшим європейським містом. Ярослав Мудрий розбудував справжнє європейське місто та мав добрі стосунки із королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії, Польщі. І лише постійна потреба виборювати незалежність зупинила цей стрімкий розвиток.

  Проте, маємо надію, що це була затяжна пауза, зупинка, після якої чекає старт із новими силами. А нова боротьба лиш нагадає про те, як важливо зміцнювати свою державу.

 

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь