Урочисті заходи до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
22 червня Україна відзначає День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років - основна частина Другої світової війни.
Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття. Україна, не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
В Студенянській територіальній громаді пройшли урочисті заходи до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні вшанували хвилиною мовчання. Відбулося покладання квітів до Обеліску слави та меморіальних дошок загиблим учасникам АТО.
Ніхто не забутий, ніщо не забуте.