Студенянська громада
Вінницька область, Тульчинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

На Вінниччині намолочено майже 400 тис. тонн зерна ранньої групи зернових, а липневі дощі покращили прогнози урожаю для озимої пшениці, сої, кукурудзи, соняшнику картоплі, та цукрових буряків, - Сергій Борзов

Дата: 22.07.2022 12:08
Кількість переглядів: 216

 


Начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов прокоментував хід жнивної компанії на Вінниччині.  

«Жнива-2022 для Вінниччини особливіМи мусимо забезпечити продовольчу безпеку України. В умовах, коли росія викрадає українське зерно, палить пшеничні поля і нищить зібраний урожай на складах – кожен зібраний і збережений центнер зернових, кожне засіяне поле набувають особливого значення», - зазначив Сергій Борзов.

За словами очільника області, люди та спецтехніка працюють і під час комендантської години, необхідний дозвіл можна отримати в районних військових адміністраціях.

На ранок 22 липня за всіма категоріями господарств області намолочено 390 тис. тонн зерна ранньої групи зернових та зернобобових.

Обмолочено 103 тис. га - 24% площ.

Середня урожайність - на рівні 38 ц/га (на 15,1 ц/га менше минулорічної).

Зокрема, озимого ячменю зібрали на 70% площ, намолотили  83 тис. тонн при середній урожайності – 39,1 ц/га ( в 2021 році - 50,8 ц/га), ярого ячменю – на 35% площ, намолочено – 85 тис. тонн при урожайності – 32,1 ц/га (в 2021 році – 43,4 ц/га), озимої пшениці зібрано на 18% площ, намолочено 210 тис. тонн при середній урожайності 41,1 ц/га ( в 2021 році – 55,9 ц/га), ярої пшениці – на 7% площ, намолочено – 5 тис. тонн при урожайності – 40,8 ц/га, ( в 2021 році – 50,1 ц/га). Горох обмолотили на половині площ. Урожайність – 25,6 ц/га (на 6,3 ц/га менше минулорічної). На третині площ зібрали озимий ріпак при середній урожайності 28,5 ц/га (на 4,8 ц/га менше, ніж торік).

«Чекають аграрії на вищу урожайність пізніх культур. Адже у другій декаді липня на більшості території Вінницької області випали рясні дощі. Опади суттєво змінили рівень вологозабезпеченості під ярими культурами, які на кінець першої декади знаходились в зоні ризиків формування врожаю. Особливо позитивне значення це мало для посівів сої, кукурудзи, соняшнику картоплі, цукрових буряків. На пізньостиглих посівах озимої пшениці усунена загроза запалу», - зауважив Сергій Борзов.

Відео зі жнив "Стратівського агроресурсу".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь