Електро безпека
Серед електротехнічних виробів за кількістю пожеж та їхніми наслідками перше місце посідає кабельна продукція, на яку слід звернути особливу увагу. Якщо електропроводку вашої оселі було змонтовано ще 30 років або більше тому, бажано її замінити повністю з кількох причин. По-перше, її ізоляція втрачає цілісність за тривалого використання, що може призвести до ураження електрострумом. По-друге, ми стали більше користуватися електропобутовими приладами (електрочайник, праска, мікрохвильова піч, тостер, водонагрівач, кондиціонер, холодильник, телевізор, пральна та посудомійна машини тощо). Особливо в години пік. Це може призвести до перенавантаження електромережі, а часом і до пожежі.
Різноманітність електроприладів, яку пропонують торговельні мережі, дуже велика, і потужність, якої вони потребують, також немала, тому не слід користуватися одночасно всіма приладами, які є у вашій оселі. Для влаштування електропроводки слід залучати досвідчених фахівців, які можуть виконати роботу з урахуванням вимог електробезпеки. Але слід пам'ятати й знати основні вимоги електробезпеки у побуті. Під час проектування належить з'ясувати, яка кількість і де саме будуть розташовані електроприлади, щоб розрахувати переріз, який прокладуть у квартирі. Після того потрібно скласти схему майбутньої електромережі, на яку перенести кожен елемент із зазначенням його місця розташування, розділити весь ланцюг на окремі групи.
Зазвичай виділяють світлову та силову групи. Крім цього, можна виводити на захисні автомати живлення окремі електроприлади, такі як бойлер, холодильник, кондиціонер. Особливу увагу варто звернути і на захисні автомати, розташовані в електрощитку. Вони повинні відповідати тій потужності, яку використовуватимуть у групі, або бути окремим електроприладом, коли встановите на нього окремий захисний автомат. Річ у тому, що за перевищення потужності захисного автомата від потужності електроприладу або групи, на які він встановлений, уразі короткого замиканя захисний автомат не спрацює, що призведе до нагрівання ізоляції кабеля або неметалевих частин електроприладу, внаслідок чого може статися пожежа. Визначивши кількість окремих груп, що забезпечують живленням свою группу електроприладів, потрібно буде прорахувати навантаження, яке нестиме кожна група і, виходячи з цього, визначити перетин кабеля.
Важливо дотримувати техніку безпеки під час користування електроприладами. Головну увагу варто звернути на нагрівальні прилади з відкритою спіраллю. їх не можна залишати без нагляду та накривати. Такі прилади треба тримати на безпечній відстані від горючих матеріалів. Купувати слід у спеціалізованих магазинах, щоб уникнути підробок.
Також не зайве перевірити з'єднання в розетках, вимикачах, вилках та розподільчих коробках, де може бути поганий контакт. За великої споживчої потужності в цих місцях нагріваються металеві частини, що може спричинити пожежу. Тривалий термін експлуатації побутових електроприладів, часте перегинання дротів живлення часом зумовлюють пошкодження ізоляції та надлом або обрив струмопровідних жил, що призведе до загоряння чи ураження струмом. Для ремонту електричних приладів слід залучати тільки кваліфікованих фахівців.